ЗЕМЛЯ ОСББ
Згідно статті 4 закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», основною діяльністю об'єднання є здійснення функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання. Звідси випливає, що для користування та утримування прибудинкової території ОСББ має володіти такою земельною ділянкою.
У більшості новозбудованих багатоповерхівок прибудинкова територія вже перебуває у власності або в постійному користуванні фірми-забудовника чи замовника будівництва. Отже, питання безоплатної приватизації прибудинкової території, як видається, більш актуальне для об’єднань співвласників, які створено в старих багатоквартирних будинках.
Покроково процес приватизації землі для ОСББ виглядає ось так:
а) найперше необхідно прийняти рішення загальними зборами членів ОСББ про оформлення прав на землю.
б) далі слід отримати від органу місцевого самоврядування дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
в) наступним кроком є розробка проекту землеустрою, його затвердження органом місцевого самоврядування та передача землі у власність ОСББ.
г) зрештою, відбувається реєстрація права власності на землю за ОСББ.
Варто звернути увагу, що ОСББ має право на отримання земельної ділянки для обслуговування будинку лише у тому випадку, якщо будинок перебуває на балансі ОСББ.